Мова схожа на живий організм, який постійно розвивається і якому повсякчас може щось загрожувати.
Величезною загрозою зараз для української мови є суржик. Дослідження показують, що кожен десятий українець спілкується саме суржиком.
Що за "звір" такий, цей СУРЖИК ? Зазирни в тлумачний словник:
Думаю, ти не раз чув, як твій співрозмовник каже «канєшно», «тоже», «харашо», «понімати» тощо. "Суміш" слів з різних мов є дуже поширеним явищем.
Ти ж погодишся, що інколи добре розумієш: слово, яке збираєшся вжити — аж ніяк не літературне. Однак ти обираєш саме його з якоїсь причини: або тому, що хочеш виразити ним свою іронію, або тому, що в ньому є якийсь особливий відтінок сенсу, який не передаси ніяк інакше.
Отож, Суржик не дрімає! Ти повинен бути насторожі!
Виконай завдання в LA.
(потрібно зайти у свій віртуальний клас, інакше завдання не зарахується https://learningapps.org )
(потрібно зайти у свій віртуальний клас, інакше завдання не зарахується https://learningapps.org )
Якщо ти використовуєш суржик в окремих особливих ситуаціях (емоційне спілкування з найближчим другом, коментарі в соціальних мережах) — пам'ятай, ти засмічуєш мову. Поміркуй, можливо, ти все ж знайдеш у літературній мові такі мальовничі слівця, які виявляться ще більш вдалими!
Зараз попрацюй редактором. Переглянь мультфільм, "злови" в тексті витівки поганця Суржика і заміни їх літературними словами.
Оцінювання:
тлумачний словник - 2 бали (неточна чи неповна відповідь-1 бал)
LearningApps - 2 бали
мультфільм - кожне слово 1 бал ( 10балів)
пам'ятка - 2
Максимальна кількість - 16 балів
Заповни форму
Будь уважний! Точно виконуй завдання, щоб не втратити бали. Дивись зразок відповіді. Перед відправлення все перечитай, перевір..
Немає коментарів:
Дописати коментар